5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o fugach do płytek

Jeśli zdecydowałeś się na zakup domu, na pewno słyszałeś o fugach do płytek. Ale nadal jeśli planujesz kupić nowy dom, to jest to właściwy czas, aby rozważyć fugę do płytek. Ale zanim pójdziesz do zakupu, musisz wiedzieć, co to jest?

Fuga jest materiałem używanym do wypełnienia szczelin między płytkami. Istnieją dwa rodzaje fug, jeden to fuga epoksydowa, a drugi to fuga poliuretanowa.

Fuga epoksydowa

Jest to produkt na bazie wody i nie będzie reagował z wodą. Jeśli chcesz użyć go do swoich pryszniców i wanien to będzie to dla Ciebie dobra opcja. Fuga epoksydowa ma silne wiązanie z płytkami, a także może być stosowana do każdego rodzaju powierzchni.

Fuga poliuretanowa

Jest to również na bazie wody i jest to elastyczna i trwała fuga. Jest dostępna w dwóch odcieniach, jeden to biały, a drugi to szary. Najlepsze jest to, że nie wymaga ona żadnej konserwacji.

Wnioski:

Jeśli planujesz kupić dom, to musisz znać różnicę między tymi dwoma fugami. Tak więc, teraz wiesz rzeczy, które musisz wiedzieć o fugach i najlepszą rzeczą jest to, że wybrałeś właściwy.

Share: