Sypialnie zabudowane – pomysły na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania
„Sypialnie zabudowane – pomysły na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania”
Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy większość czasu relaksując się, regenerując siły i oddając się przyjemnościom. Jednakże, czasami może okazać się trudne znalezienie odpowiedniego rozwiązania aranżacyjnego dla sypialni, zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z małą przestrzenią. Jednym z pomysłów na zapewnienie nie tylko funkcjonalności, ale również estetycznych rozwiązań w przypadku niewielkich sypialni, jest ich zabudowanie. Przedstawiamy kilka pomysłów na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dotyczące sypialni zabudowanych.
- Zalety sypialni zabudowanych
W przypadku małych sypialni, ich zabudowanie może okazać się świetnym rozwiązaniem. Dlaczego? Po pierwsze, taka zabudowa pomaga w wykorzystaniu przestrzeni – dzięki niej są możliwe rozmaite aranżacje, które pozwalają na zyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania. Po drugie, zabudowana sypialnia zawsze wydaje się bardziej schludna. Po trzecie, odpowiednio dobrany design pozwala na uzyskanie interesującej estetyki wewnętrznej.
- Sypialnia w zabudowie – jak zaplanować przestrzeń
Jeżeli zdecydujemy się na zabudowę sypialni, warto zastanowić się nad odpowiednim planowaniem przestrzeni. W takim przypadku, wielkość sypialni nie będzie już problemem, ponieważ odpowiednio zaprojektowana zabudowa pozwala na opracowanie funkcjonalnego i wygodnego pomieszczenia. Jednym z najważniejszych aspektów do rozważenia jest ilość szaf i półek, których będziemy potrzebowali. Lista wypunktowana prezentuje kilka propozycji co do wykorzystania przestrzeni w sypialni zabudowanej:
- Wysokie miejsca na przechowywanie, na przykład wnęki nad samym łóżkiem.
- Półki po obu stronach łóżka, mogą służyć jako miejsce na książki, zegarki budzikowe, lampki nocne, a także skrytki na biżuterię.
- Szafki zabudowane w ścianach, idealne dla osób, które chcą przemycać do swojej sypialni duże ilości przechowywanych rzeczy.
- Zabudowa sypialni – kolorystyka, wzory i dodatki
Oprócz funkcjonalności zabudowana sypialnia może prezentować również znakomitą estetykę. Dlatego warto zwrócić uwagę na kolorystykę, wzory oraz dodatki, które chcemy wykorzystać przy zakupie mebli. W przypadku minimalistycznej elegancji, warto zdecydować się na białe, gładkie powierzchnie zabudowy, a na meble w kolorze ciemnego drewna. Sypialnia w stylu skandynawskim może zachwycać jasnymi, ciepłymi kolorami, zastosowaniem drewnianych dodatków oraz roślin w doniczkach. Kolorowa, nieco ekstrawagancka sypialnia, w zabudowie stanie się idealnym tłem do eksponowania scenografii. Można w niej przemycić motywy zwierzęce, geometryczne, a nawet zastosować motywy etniczne.
- Sypialnia zabudowana – dodatkowe inwestycje
Zabudowanie sypialni to inwestycja na lata. Warto przemyśleć, co jeszcze jest niezbędne, aby uczynić twoją sypialnię jedynym w swoim rodzaju i wygodną. Jedną z opcji jest zainstalowanie systemu oświetlenia. Słabe światło wieczorem tworzy atmosferę intymności i relaksu. Można wykorzystać zasadę „łóżko z głową”, przyciągający uwagę oświetlenie instalując to prosto w łóżku lub jego otoczeniu. Kolejnym aspektem jest szyba. Szyba jest lekkim, alternatywnym sposobem, dzięki czemu można podzielić przestrzeń źródła światła w sypialni, a jeśli nie masz wystarczającej ilości okien, część dnia oświetlenia będzie uzyskiwana właśnie dzięki szklanym panelom.
- Zabudowana sypialnia – dla kogo?
Ostatecznym pytaniem jest zatem dla kogo przeznaczona jest zabudowana sypialnia? Odpowiedź jest bardzo prosta: dla każdego, kto ceni sobie wygodny sposób życia. Szczególnie do tego polecana jest osobom, które mają mało miejsca w swoich sypialniach lub cenią sobie niezwykłość i nowoczesność swojego wnętrza. Zabudowy sypialni, to nie tylko ułatwienie w przechowywaniu rzeczy, ale przede wszystkim sposób na dodanie wyjątkowego uroku i stylu do swojego prywatnego azylu.
Najnowsze komentarze