Sposoby na wykorzystanie luster w dekoracji wnętrza: optyczne powiększenie przestrzeni

Lustra od wieków są elementem niezbędnym w dekoracji wnętrz. Mają wiele funkcji, jednak przede wszystkim służą do poprawienia optyki pomieszczenia. W artykule przedstawimy sposoby na wykorzystanie luster w dekoracji wnętrza, skupiając się na efekcie optycznego powiększenia przestrzeni.

Sposób nr 1: Powielanie obrazów
Powtarzanie obrazu w lustrze zwiększa ilość naturalnego światła w pomieszczeniu, dodaje optycznej głębi i wydłuża przestrzeń. Idealnym miejscem na taką aranżację są ściany naprzeciwko okien.

Sposób nr 2: Lustro na całą ścianę
Lustro zamontowane na całej ścianie to sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia. W niektórych apartamentach mówimy nawet o lustrzanym pokoju, który sprawia, że całe wnętrze wydaje się być bardziej przestronne.

Sposób nr 3: Dzielenie wnętrza na części
Lustro może służyć również jako element separatora całego mieszkania. Jeśli pomieszczenie jest dość obszerne, najlepiej wykorzystać je do podziału na części. Dzięki takiej aranżacji wnętrza, zyskujemy więcej przestrzeni, a zarazem spokojniejsze i bardziej zorganizowane miejsce.

Sposób nr 4: Lustrzane akcenty
Lustro może służyć również jako element dekoracyjny. Mała ramka z lustra na ścianie, lustrzana półka, stołek lub stół z lustrzaną powierzchnią – to tylko niektóre przykłady. Lustrzane akcenty dodają uroku i nowoczesności każdemu pomieszczeniu.

Sposób nr 5: Lustro w sufit
Lustro przyklejone do sufitu sprawi, że pomieszczenie wydaje się bardziej wyższe. Taka aranżacja jest szczególnie przydatna w pomieszczeniach o niskim suficie, gdzie chcemy optycznie powiększyć ilość przestrzeni.

Podsumowanie
Lustra to element dekoracyjny, który stał się synonimem dobrego smaku i designu. Optyczne powiększenie przestrzeni to jedna z najczęstszych funkcji, jaką pełnią. Cztery sposoby na wykorzystanie lustro w dekoracji wnętrza, jakie przedstawiliśmy, to tylko kilka z wielu możliwości. Brańmy pod uwagę swoje potrzeby i style i zadbajmy o każdy detal, aby wnętrze naszego domu zawsze wyglądało stylowo i nowocześnie.

Share: