Inspiracje z nowoczesnym stylem śródziemnomorskim w aranżacji wnętrz: Słońce, morze i klimat

Inspiracje z Nowoczesnym Stylem Śródziemnomorskim w Aranżacji Wnętrz: Słońce, Morze i Klimat

Śródziemnomorskie krajobrazy są jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Piękno, które można zobaczyć tam w około, odzwierciedla się w stylu aranżacji wnętrz. Nowoczesny styl śródziemnomorski to połączenie prostoty, minimalizmu i luksusu. W tym artykule dowiesz się, jak projektować i urządzać wnętrza w stylu śródziemnomorskim oraz jakie elementy stylu śródziemnomorskiego warto wykorzystać w aranżacji wnętrz.

  1. Minimalizm to podstawa

Nowoczesny styl śródziemnomorski charakteryzuje się minimalistycznym podejściem do projektowania i aranżacji wnętrz. Wnętrze powinno być jasne, przestronne i wypełnione naturalnym światłem. Meble powinny być proste, o jednolitych kształtach i liniach. Trzeba również pamiętać o przestrzeni, która musi być odpowiednio zagospodarowana. Minimalizm to klucz do urządzenia wnętrza zgodnie z nowoczesnym stylem śródziemnomorskim.

  1. Materiały i kolorystyka

W stylu śródziemnomorskim ważne są materiały naturalne i kolorystyka. Do wyboru mamy meble wykonane z drewna, wikliny, bambusa, rattanu oraz kamienia. Dzięki wykorzystaniu tych materiałów, wnętrze zyskuje ciepło i uroku. Kolorystyka w stylu śródziemnomorskim to przede wszystkim biel, odcienie beżu i zieleni oraz ciepłe odcienie brązu. Kolory te są bardzo harmonijne i kojarzą się z naturą oraz słońcem.

  • Naturalne materiały: drewno, wiklina, bambus, rattan, kamień.
  • Kolorystyka: biel, beż, zielenie, ciepłe odcienie brązu.
  1. Włoski styl

Często w aranżacjach w stylu śródziemnomorskim wykorzystuje się wło-skie motywy i akcenty. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim ceramiczną fajans i terrakotę, które dzięki swojemu kształtowi i kolorom wprowadzają do wnętrza włoski klimat. Warto także postawić na belgijski styl, który łączy w sobie różne style i kierunki.

  1. Roślinność i akcenty dekoracyjne

Wnętrze utrzymane w stylu śródziemnomorskim powinno być wypełnione roślinnością oraz dekoracjami, które pochodzą z tego regionu. Mogą to być np. wino, oliwa z oliwek, arkusze palmowe, awokado i wiele innych. Rośliny takie jak palmy, draceny czy storczyki mogą być pięknie zaaranżowane w wazonach z gliny lub betonu i zdobić przestrzeń. Dodatkowe elementy dekoracyjne w stylu śródziemnomorskim to lampiony z mosiądzu, zasłony z naturalnych materiałów, kolorowe szerokie kafelki na ścianach oraz płytki z mozaikami.

  1. Słońce, morze i klimat

Styl śródziemnomorski to po prostu słońce, morze i klimat. Cieszmy się tymi elementami, projektując i aranżując wnętrza w sposób odzwierciedlający piękno krajobrazów, które możemy zobaczyć w takich miejscach jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja. Styl śródziemnomorski to połączenie piękna i funkcjonalności, które idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Śródziemnomorski styl w aranżacji wnętrz to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poczuć klimat Morza Śródziemnego w swoich czterech ścianach. Dzięki prostocie, naturalnym materiałom i kolorom oraz akcentom dekoracyjnym, które nawiązują do regionu, można stworzyć wyjątkowe, przytulne i niepowtarzalne wnętrze.

Share: