Jak stworzyć elegancki wystrój jadalni: Kreuj wyjątkowe chwile przy stole

Stworzenie eleganckiego wystroju jadalni to możliwe, nawet bez fortuny, którą trzeba na to zwykle poświęcić. Stać nas na wydanie kawałka swego serca i portfela, by stworzyć przestrzeń, w której nie tylko będziemy mogli delektować się pysznościami, ale również tworzyć wyjątkowe chwile w gronie naszych bliskich. Recepta na to jest prosta – trzeba sprytnie połączyć elementy wystroju, aby maksymalnie wzmocnić efekt elegancji i funkcjonalności.

 1. Wybór odpowiedniej kolorystyki – podstawa eleganckiego wystroju
  Nie ma nic bardziej ważnego w każdym pomieszczeniu niż kolorystyka. To na ona wpływa na nasze samopoczucie oraz zachodzi w pamięci, dlatego należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Najlepiej wybrać 2-3 kolory dominujące i resztę dobrze dopasować. Do stonowanych tonacji, takich jak beże, szarości, biel oraz czarny, można dodać akcenty w formie np. jasnych mebli czy kolorowych dodatków.

 2. Meble – jak wybrać meble idealne do jadalni?
  W jadalni przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Zwróćmy uwagę na obszar wokół stołu, aby niwelować ewentualne skupiska tłumów i ułatwić poruszanie się. Wygodne krzesła, z wyścieleniem, których na pewno dłużej zasiądziecie, to dziś podstawa eleganckiego wystroju. Ważne, by były one wygodne i ergonomiczne, ale niezaprzeczalnie, muszą one dopełniać całość, a w niektórych przypadkach nawet stanowić jej aura.

 3. Oświetlenie – klucz do sukcesu w stworzeniu eleganckiej jadalni
  Odpowiednie oświetlenie to klucz do sukcesu w stworzeniu eleganckiej jadalni. Dobrane w odpowiedni sposób lampy, żyrandole oraz świetlówki mogą skutecznie zmienić klimat w pomieszczeniu, umożliwiając zrobienie dobrej atmosfery na wieczorne przyjęcie. Warto zwrócić uwagę na kolory svetłi każdego źródła światła, ale również na ich kształt i wysokość. Oświetlenie punktowe przy stole to także dobry pomysł.

 4. Akcesoria i dodatki – jak ich używać w jadalni?
  W jadalni warto posłużyć się akcesoriami i dodatkami. Mogą one uzupełnić wystrój oraz wprowadzić odrobinę stylu, elegancji i szyku. Podobnie jak przy kolorystyce, warto wybierać je z umiarem i starannie, by zapewnić jedność i harmonię. Warto już na starcie zastanowić się, jakie rodzaje akcesoriów będą najlepiej pasować do naszej jadalni i wybrać rośliny, których nie brak w nowoczesnych wnętrzach lub dodatki metalowe, skórzane czy szklane, które sprawią, że nasza przestrzeń nabierze zupełnie innego charakteru.

 5. Dekoracje – jak je pozostawić, a jak ograniczyć
  Wnętrze, w którym nie brakuje mimikry i nie ma elementów ozdobnych jest nudne. A to właśnie wybrane dekoracje mogą nadawać pomieszczeniu osobistego charakteru i wprowadzić odrobinę spontaniczności. Wszystko z lekką nutką świątecznej dekoracji. W końcu, jadalnia to miejsce, gdzie człowiek ma okazję podzielić się swym zadowoleniem i radością z bliskimi, lecz także okiem w oko dojrzeć, jak wspaniale zabrać się do pracy nad własnym kierunkiem życia. Jednym słowem, powinna być ona dostosowana i wykończona w taki sposób, aby każdy mógł spożywać w niej wieczorne posiłki i brać czynny udział w tworzeniu wyjątkowych chwil.

Share: