Popularne wzory fototapet – modne motywy do dekoracji ścian

FOTOTAPETY JAKIE MOTYWY SĄ NAJPOPULARNIEJSZE?

Fototapety są jednym z najmodniejszych sposobów na dekorowanie wnętrz. Przeszłość tkanin pokrywających ściany zagościła na nowo w naszych mieszkaniach, jednak dzisiaj są to zupełnie inne materiały. Fototapety cieszą się dużym powodzeniem, głównie ze względu na szeroki wybór motywów i poziom trudności w montażu. Przyjrzyjmy się zatem, jakie wzory i motywy są najczęściej wybierane.

WODA ORAZ PLAŻA – IDEALNE DLA OSÓB LUBIĄCYCH NATURĘ

Najwięcej popularności wśród fototapet zdobyły motywy nawiązujące do natury, a w szczególności te nawiązujące do wody. Tajemnicze zatoki, piękne egzotyczne plaże i spokojne jeziora tworzą niepowtarzalną atmosferę. Takie fototapety umożliwiają nam zanurzenie się w tym klimacie, obojętnie gdzie jesteśmy. Dopełnieniem będzie dodanie do wnętrza delikatnych tkanin oraz szlachetnych drewnianych elementów.

MIASTA – DLA OSÓB LUBIĄCYCH DLAŻEBNICE I ZABAWĘ W PODRÓŻOWANIE

Kolejnymi popularnymi motywami są fototapety przedstawiające miasta. Szeroki wybór miast z różnych zakątków świata umożliwia nam wybór właściwego klimatu. Krajobrazy Nowego Jorku będą idealnie sprawdzać się w mieszkaniach urządzonych w stylu loft, a natomiast fototapety przedstawiające Paryż w stylu romantycznym. Ciekawymi motywami są także fototapety przedstawiające ulice oraz place, co pozwoli na poczucie przytulnego miasta.

ZWIERZĘTA – DLA MIŁOŚNIKÓW NATURY

Dla miłośników natury oraz zwierząt ciekawymi opcjami są fototapety przedstawiające różne egzotyczne zwierzęta, takie jak: lwy, tygrysy, słonie czy żyrafy, czy fototapety przedstawiające domowe pupile. Daje to możliwość stworzenia unikatowego klimatu w mieszkaniu i wrażenie, że przebywamy w dziczy.

GEOMETRIA – DLA OSÓB LUBIĄCYCH WZORY I MODERNIZM

Dla miłośników modernistycznego stylu oraz prostych wzorów ciekawym rozwiązaniem są fototapety nawiązujące do geometrii. Opcje są tutaj niemal nieograniczone. Ponadto taki motyw jest idealny dla osób, które cenią sobie nie tylko wyjątkowość, ale także minimalistyczny styl.

SPORT – DLA OSÓB LUBIĄCYCH AKTYWNOŚCI FIZYCZNE

Ostatnimi popularnymi motywami są fototapety przedstawiające różne dyscypliny sportowe. Najczęściej spotykane są fotografie piłkarzy czy koszykarzy, jednak coraz bardziej popularne stają się konkurencje takie jak: surfing, snowboard czy wspinaczka. Taki motyw świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym, ale także w przestronnym salonie.

Podsumowując, wybór motywu wydaje się być bardzo ważny, jednak każdy z nas powinien podążać za swoimi gustami i upodobaniami. Fototapety to doskonałe rozwiązanie na szybką zmianę charakteru pomieszczenia, ale nie wszędzie będą dobrze się prezentować. Warto także pamiętać, że urządzanie wnętrz to proces, dlatego wybór fototapety powinien być dobrze przemyślany.

Share: