Dekoracja z kwiatów na stół – pomysły i inspiracje na piękne aranżacje stołu

Nie udało się zadbać o stylizację, który by nie uwzględniał kwiatów. Niezależnie od okazji, kwiaty stanowią idealną dekorację stołu.
Wyznaczmy sobie więc cel, a następnie pozwólmy naszej kreatywności działać.

Piękno w prostocie – minimalistyczne aranżacje

Często mniej znaczy więcej. Jednym z najpopularniejszych trendów w dekoracji kwiatowej jest styl minimalistyczny. Składa się on przede wszystkim na wykorzystaniu pojedynczej kwiatowej aranżacji ustawionej w centrum stołu.

Ważne, aby wybierać tylko te kwiaty, które idealnie pasują do danej okazji, np. różyczki w romantyczny wieczór we dwoje, a kwiaty polne na rodzinny obiad.

Uczta dla oka – dekoracje stołu wielokwiatowe

Dekoracje z kwiatów na stół to również mocniejsze aranżacje. Wielokwiatowe oprawy złożone z różnych kwiatów w jednym bukiecie, tworzą niesamowite, wakacyjne emocje w Twoim domu.

Dodając do tego piękne, białe talerze i zastawę stołową w pastelowe barwy stworzymy spójną, harmonijną całość.

Dodatki do dekoracji stołu z kwiatów

Nie zapomnijmy również o dodatkach. Kwiaty stanowią świetny, kolorowy akcent, którego można użyć do stworzenia wyjątkowej oprawy np. podczas uroczystego obiadu.

Można tutaj wykorzystać między innymi:

  • lampiony,
  • szklane wazony,
  • świeczniki,
  • filiżanki.

Dzieje się coś – stoły weselne z kwiatami

Nauka przecież jest taka, że zawsze można się rozwijać. Dlatego, warto zwrócić uwagę na aranżacje stołów weselnych, których dekoracją kwiatową powinien zainteresować się każdy, kto marzy o pięknym weselu.

Możemy tam znaleźć między innymi:

  • urocze, dopasowane aranżacje,
  • kolorowe i zabawne stoły,
  • kwadratowe zastawy stołowe w jasnych kolorach.

Królem kwiatowych aranżacji jest zawsze pomysłowość. Kwiaty są piękne, ale to wizja, a także pomysł i ich ciekawe połączenie tworzy pełnowartościową ozdobę. Zadanie zaskakującego oraz zaskakującego wynikło ze wspaniałej myśli i oryginalności, która jest kluczem do świętowania wspaniałego wakacyjnego czasu!

Share: