Inspiracje z klasycznym stylem angielskim w aranżacji wnętrz: Elegancja i wytworność

Inspiracje z Klasycznym Stylem Angielskim w Aranżacji Wnętrz: Elegancja i Wytworność

Styl angielski w aranżacji wnętrz pochodzi z epok wiktoriańskiej oraz edwardiańskiej. Charakteryzuje się on eleganckimi i wytwornymi meblami, ciężkimi tkaninami o mocnych wzorach oraz neutralnymi kolorami. W dzisiejszym artykule skupimy się na inspiracjach klasycznego stylu angielskiego w aranżacji wnętrz, aby pomóc Ci stworzyć eleganckie i przytulne miejsce, w którym chcesz spędzać czas.

  1. Meble

Główną inspiracją dla aranżacji wnętrz w stylu angielskim są meble. Najlepiej wybrać drewniane meble o ciężkich formach, jak stoły, fotele, sofy czy krzesła. Jako wykończenie polecamy wybrać ciemny dąb, orzech lub mahoniowe wybarwienie. Meble powinny być bogato zdobione, a także pozostawić wrażenie ponadczasowości, by nie wymagały wymiany po kilku latach eksploatacji.

  1. Tkaniny i dekoracje

Klasyczna aranżacja wnętrz angielskiego stylu to przede wszystkim bogata kolorystyka oraz wzory tkanin. Doskonałym wyborem są lśniące jedwabie, miękkie wełny i dzianiny oraz satyna. Wspomnę również o plecionych koszach oraz półkach, które podkreślają urok wnętrza. Wszystko musi tworzyć spójną całość, przynosząc wiele uroku wnętrzom.

  • Tapicerka mebli powinna by tapicerką w skórę lub welur. To zapewni doskonały wygląd mebli, ale również wygodę użytkowania.
  • Poduszki, zasłony i dywany to świetny sposób na dodanie koloru i wzoru. Możemy zdecydować się na klasyczne kwieciste motywy lub bardziej nowoczesne kształty.
  • Kwiaty to także ważny element dekoracyjny, a najlepiej sprawdzą się tutaj wazoniki lub duża liczba doniczek z kwiatami o łagodnych, pastelowych kolorach.
  1. Kolorystyka

W stylu angielskim kolory są bardzo ważne. Wnętrze możesz urządzić w tonach zieleni i beżu, które kojarzą się z angielskimi parkami i ogrodami. Odcienie granatu, niebieskiego i burgundu to świetny wybór jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było zdecydowanie eleganckie i wytworne. Ważne jednak aby w tym przypadku zachować umiar – zbyt dużo mocnych kolorów może zacząć męczyć.

  1. Oświetlenie

Oświetlenie to jedno z kluczowych elementów aranżacji wnętrz w angielskim stylu. Zawsze polecamy sprawienie, aby pomieszczenie było oświetlone z kilku źródeł światła, aby uzyskać odpowiednie efekty świetlne. Możemy wybrać klasyczne lampy stołowe, lub w formie żyrandoli. Krystaliczne zwisy, itp. to również doskonałe rozwiązanie, które wprowadzi w pomieszczenie przepych i elegancję.

  1. Dodatki

Oprócz mebli, tkanin i oświetlenia, dodatki to element, który warto wziąć pod uwagę. Szklane rzeźby, arcydzieła malarstwa, posrebrzane ramki, a także srebrna zastawa na stole czy bogato zdobione ceramika wprowadzą do wnętrza przepych i elegancję.

Podsumowując, aranżacja wnętrz w stylu angielskim to przede wszystkim eleganckie i wytworne meble, klasyczne tkaniny oraz oświetlenie i dodatki. Aby uzyskać spójność, należy zwrócić dużą uwagę na kolorystykę i kompozycję całego wyposażenia. Odpowiednie połączenie elementów sprawi, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego stylu i wytworności.

Share: