Inspiracje z nowoczesnym stylem industrialnym w aranżacji wnętrz: Surowość i oryginalność

Nowoczesny styl industrialny w aranżacji wnętrz – co to takiego?

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszy się nowoczesny styl industrialny w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on surowością, jednocześnie wprowadzając doświadczenia związanego z przemysłem – ogromną ilością miejsca, stalowymi meblami, betonowymi ścianami i elementami w kształcie rur. Często też pojawiają się dekoracje odwołujące się bezpośrednio do pracowni, fabryk czy magazynów.

  1. Surowe wnętrza – jak je stworzyć?

Aranżacja w stylu industrialnym charakteryzuje się przede wszystkim surowością i prostotą elementów. Dlatego też, surowe wnętrza z łatwością można uzyskać dzięki naturalnym materiałom, takim jak beton, stali i surowym drewnie. Należy zwrócić także uwagę na kolorystykę – tu przede wszystkim kluczowe są odcienie szarości, brązów, beżów, a także ciepłych barw drewna.

Listę dodatków do stworzenia surowych wnętrz w stylu industrialnym przedstawia poniższy przypis:

  • dekoracje wykonane z rdzeni kabli oraz metalowe elementy
  • meble ze stali i betonu
  • surowe drewno
  • betonowe ściany
  • dodatki w kolorze ciemnej stali
  1. Oryginalność w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem stylu industrialnego

Chcąc stworzyć oryginalne wnętrze z wykorzystaniem stylu industrialnego, warto sięgnąć po elementy, które będą niebanalne i z niespodziewanym twistem. Można przykładowo połączyć surowe ściany i meble ze stylowymi dodatkami – wygodnym fotelami i sofami, abstrakcyjnymi obrazami i plakatami, unikalnymi lampami oraz dywanami z miękkich materiałów.

W celu podkreślenia oryginalności, warto zwrócić uwagę na częstego występowania w stylu przemysłowym elementów i dzieł sztuki, takich jak obrazy i postery, grafiki oraz zdjęcia. Tego typu dodatki pozwalają dodać indywidualnego charakteru przestrzeni, ale także wprowadzają zastrzyk energii i koloru.

  1. Oświetlenie w stylu przemysłowym

Zdecydowana większość wnętrz w stylu industrialnym jest dość ciemna i chłodna. W związku z tym, oświetlenie odgrywa tutaj kluczową rolę – powinno być ponad wszystko praktyczne i functionem. Stadium oryginalne lampy w stylu industrialnym charakteryzują się retro wyglądem, a także dużymi rozmiarami, tworząc unikalny klimat.

W aranżacji salonu w stylu industrialnym warto pomyśleć o postawieniu na żyrandole, kinkiety, industrialne lampy wiszące lub nastrojowe lampy stołowe. W celu uzyskania cieplejszego klimatu, można postawić na żarówki w ciepłych kolorach – pozwoli to stworzyć atmosferę, która idealnie sprzyja wypoczynkowi i odpoczynkowi.

  1. Kuchnia w stylu industrialnym

Styl industrialny jest równie chętnie wybierany w aranżacji kuchni co w salonach i pokojach wypoczynkowych. Odpowiednia aranżacja tego typu pomieszczenia powinna przede wszystkim zapewniać dużą funkcjonalność, ale także surowość elementów – tu szczególnie polecano się zdecydować na stalowe meble i blat kuchenny, przemysłową okap oraz ceglane ściany.

Dodatki w stylu przemysłowym, takie jak przykładowo tablice menu, kąciki kawowe czy ciekawe przeszklenia, pozwalają na uzyskanie prawdziwie niebanalnej aranżacji kuchni w stylu industrialnym. W salonie poleca się postawić na estetyczne kubki, spodyfikowane pojemniki na składniki, a także stylowe karnisze.

  1. Trendy w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem stylu industrialnego

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, aranżacja wnętrz w stylu industrialnym stała się nie tylko modne, ale także szalenie popularna. Znajduje zastosowanie w bardzo wielu rodzajach przestrzeni – zarówno użytkowych, jak i prywatnych.

Jednym z największych trendów w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem stylu industrialnego jest zdecydowane połączenie surowości z ciepłymi barwami. Są to odcienie, których warto szukać w dekoracjach ściennych, tekstyliach czy meblach.

Kolejnym popularnym trendem są stylowe dodatki, takie jak: podłogowe maty, wiszące wazony, drewniane skrzynki na książki, oryginalne zegary, a także stylowe lampy.

Podsumowanie

Nowoczesny styl industrialny w aranżacji wnętrz to doskonały wybór dla osób ceniących surowość, industrialne akcenty i minimalistyczny design. Wprowadzenie charakterystycznych elementów, takich jak surowe ściany, stalowe meble czy oryginalne dodatki, pozwala na uzyskanie wnętrz pełnych charakteru i stylu. Warto wykorzystać jedną z proponowanych przez naszą redakcję listę przedmiotów, dodatków i elementów, by stworzyć własne, unikalne wnętrze w stylu industrialnym.

Share: