Stół pary młodej – inspiracje na eleganckie dekoracje

Organizacja wesela to dla wielu osób duża przygoda, ale również poważne wyzwanie. Od wyboru odpowiedniej sali, przez dobór menu, do dekoracji wnętrz – wszystko musi być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Jednym z najważniejszych elememtów jest stół pary młodej. To tam skupia się uwaga gości, a zdjęcia na tle pięknej dekoracji stanowią niezapomnianą pamiątkę na całe życie. W poniższym artykule przedstawimy kilka inspiracji na eleganckie dekoracje stołu pary młodej.

  1. Kwiaty – klasyka, która zawsze się sprawdza

Kwiaty to nieodzowny element dekoracji weselnej, a zwłaszcza stołu pary młodej. Mogą to być wianki, bukiety, ale również pojedyncze kwiaty ustawione w wazonach. Uroczo prezentują się na stołach różne gatunki kwiatów, jak np. romantyczne róże, delikatne frezje czy rustykalne floksy. Nieco bardziej nietypowe rozwiązanie to dekoracja stołu kwiatowymi girlandami.

  1. Nowoczesność i minimalizm w jednym

Kolejnym trendem, który zyskał coraz większą popularność, są minimalistyczne dekoracje stołów. W tym przypadku, na wierzchu stołu znajduje się tylko kilka elementów, a cały design skupia się na jednym elemencie centralnym. Może to być dominujący kolor, prosty w swojej formie wieniec, kilka świec czy np. pięknie ułożony zestaw talerzy.

  1. Drewno i naturalność

Atmosfera bliskości i przytulności to taki dodatek, który na weselach jest pierwszą z branych pod uwagę przez organizatorów. Naturalne drewno, łącznie z charakterystycznymi fakturami i rysami, dodają ciepła i łagodzenia reszty dekoracyjnych elementów. Można postawić na klasyczne drewniane stoły, a nawet dodawać na nie drewniane tabliczki z nazwą gościa. Warto zdecydować się na dekoracyjne dodatki, jakimi są również tkaniny bawełniane i postawić na naturalne kolory ziemi, zieleni i piękne pastele.

  1. Dekoracyjne akcenty

Wykorzystanie dekoracyjnych akcentów to dobry sposób na wzbogacenie wystroju stołu pary młodej. Wystarczy kilka elementów, jak np. oryginalne szklane buteleczki lub wazoniki z kwiatami, ciekawa serweta bądź eleganckie nakrycia stołowe. Dobrze sprawdzą się również dekoracyjne talerzyki, którymi można najczęściej w zabawny lub oryginalny sposób oznakować każde miejsce przy stole.

  1. Świece – nastrojowy element dekoracji

Ostatnia, ale nie mniej ważna, propozycja to zastosowanie świec. Zawsze pięknie prezentują się na stołach zestaw w kolorze zielonym, srebrnym lub złotym, uwielbiane przez wiele osób świeczniki albo po prostu Proste szklane świeczki. Jeśli jednak stołowa aranżacja ma nawiązywać do bardziej rustykalnego stylu, wtedy warto sięgnięć po metalowe latarnie lub ociekarki na świeczniki, ustawiając je wzdłuż stołu.

Podsumowując – dekorowanie stołu pary młodej to bardzo ważnym elementem wystroju całej sali weselnej. Możemy postawić na klasykę, ekstrawagancję lub nowoczesność, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Warto wybrać styl, który w jak najlepszy sposób odzwierciedli charakter pary młodej czy tematykę całego wesela.

Share: