Inspiracje na wykorzystanie motywów roślinnych w dekoracji wnętrza

Roślinne motywy dekoracyjne to obecnie jeden z najpopularniejszych motywów wśród miłośników designu wnętrz. Wprowadzają do pomieszczenia ciepło i przyjemną atmosferę, a także poprawiają zdrowie i samopoczucie domowników. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie roślinnych motywów w dekoracji wnętrz:

 1. Wielkoformatowe obrazy roślinne
  Bardzo modne w ostatnim czasie stały się wielkoformatowe obrazy przedstawiające piękne rośliny. Mogą być umieszczone w centralnej części salonu lub jadalni. W ten sposób, wnętrze nabierze dużo więcej charakteru.

 2. Roślinne tapety
  Tapety z roślinnymi motywami to już nie tylko stare schematy z czasów babci, ale przede wszystkim zestawienie z nowoczesnym designem. Pozwolą one stworzyć przytulny, ciepły klimat w pokoju dziennym czy sypialni.

 3. Naturalne stylowme dodatki w formie doniczek i wazoników
  W każdym wnętrzu warto postawić na naturalne dodatki. Wspaniałym dodatkiem do roślinnych motywów będą ozdobne doniczki i różnego typu wazoniki, które na pewno podkreślą wyjątkową atmosferę, a jednocześnie pozwolą na ciekawe i oryginalne aranżacje.

 4. Dywany i akcesoria
  Dywany roślinne, a także zdobione poduszki i narzuty to kolejny modny element dekoracyjny z roślinnymi motywami. Dzięki nim, do wnętrza wprowadzisz nieco przytulności i oryginalnego stylu.

 5. Zielone akcenty w formie roślin i kwiatów
  Wszyscy wiemy, jakie korzyści prozdrowotne niosą ze sobą rośliny. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach, przywiązujemy taką wagę właśnie do natury. Do wykorzystania w dekoracji kuchni, salonów, sypialni nadają się np.: kwiaty doniczkowe, storczyki czy anturium w wazonach.

Podsumowując, roślinne motywy doskonale sprawdzą się w aranżacji niemal każdego pomieszczenia. Komponując je ze sobą, można stworzyć oryginalną i przyjazną atmosferę, która na pewno skradnie serca wielu miłośników designu. Propozycje, które przedstawiłem, to tylko kilka ze sposobów na wykorzystanie roślinnych motywów w dekoracji wnętrz. Warto jednak pamiętać, że nasza wyobraźnia i kreatywność nie zna granic! Dajmy się ponieść fantazji i uczmy się dekorować swoje osiedlowe przestrzenie!

Share: