Inspiracje z luksusowym stylem w aranżacji wnętrz: Elegancja i prestiż w twoim domu

Luksusowy styl aranżacji wnętrz to nie tylko kwestia wyboru drogich materiałów i mebli. To przede wszystkim umiejętność stworzenia eleganckiego, prestiżowego i jednocześnie przytulnego miejsca, w którym będziemy czuć się komfortowo i zrelaksowani.

 1. Eleganckie kolory i materiały
  Głównym elementem luksusowego stylu aranżacji wnętrz są materiały i kolory. Wybierając meble czy tkaniny, warto zwrócić uwagę na ich jakość oraz fakturę. Luksusowe wnętrza cechuje np. dekoracyjny, wysokogatunkowy jedwab, cenny welur czy też miękka skóra. Najczęściej stosowanymi kolorami są odcienie bieli, szarości oraz jasnego beżu, które świetnie wpisują się w elegancki styl.

 2. Meble i dodatki
  Luksusowymi meblami nierzadko są ręcznie wykonane, niepowtarzalne dzieła sztuki, lub projekty znanych designerów. Warto postawić na duże, wygodne kanapy, foteliki oraz stoły i inne elementy małej architektury. Warto też zwrócić uwagę na kosztowne dodatki takie jak kryształowe lampy, porcelanowe wazy czy ekskluzywne obrazy.

 3. Optyczne powiększenie przestrzeni
  Aby uzyskać wrażenie większej przestrzeni i jednocześnie nie stracić rankingu na luksusie, warto postawić na dodatki optycznie powiększające wnętrze. Warto tutaj wymienić np. lustra o potężnych rozmiarach, oryginalne dywaniki lub specjalne świetlówki, które wprowadzają do wnętrza uczucie przestronności.

 4. Podświetlenie elementów
  Aby uzyskać ciepły, przyjemny klimat, można zastosować podświetlenie elementów dekoracyjnych, np. obrazów lub półek. Szczególnie pięknie prezentują się tu żyrandole z kryształów, świece czy też panele świetlne, które dzięki swojemu niezwykłemu designowi doskonale podkreślają elegancki styl pomieszczenia.

 5. Dobrze dobrane dodatki
  Ostatnim elementem, który uzupełni prestiżowy styl aranżacji wnętrz będą dobrze dobrane dodatki. Możemy tu wymienić ekskluzywne poduszki, wyjątkowe wazony, kosztowne zegary, świece czy duże i efektownie zaprojektowane zasłony lub dywany. Warto tutaj postawić na różnorodne elementy, w których będziemy czuli się dobrze i które sprawią, że nasze wnętrza zyskają wyjątkowy klimat luksusu.

Podsumowując, luksusowy styl aranżacji wnętrz to przede wszystkim kwestia dobierania odpowiednich materiałów, kolorów i dodatków. Warto postawić na meble i elementy małej architektury o wysokiej jakości, a także na dekoracyjne dodatki, które sprawią, że poczujemy się w naszych własnych czterech ścianach jak VIP.

Share: