Inspiracje z nowoczesnym stylem śródziemnomorskim w aranżacji wnętrz

Niesamowite inspiracje z nowoczesnym stylem śródziemnomorskim w aranżacji wnętrz

Ostatnio, bardziej popularne staje się podejście do projektowania danych przestrzeni mieszkalnych przy pomocy stylu śródziemnomorskiego. Ten styl zawsze kojarzył się z ciepłymi, słonecznymi plażami, łagodnym klimatem oraz wspaniałym jedzeniem, znalazł jednak zastosowanie także w aranżacji wnętrz. Przestrzenie białych domów, ciasnych uliczek, tarasów i balkonów pełnych zieleni, kolorowych mebli i ceramiki – tak właśnie kojarzy się inspiracja z nowoczesnym stylem śródziemnomorskim w aranżacji wnętrz.

Czyste, jasne barwy
Charakterystyczną cechą podejścia zawierającego nowoczesny styl śródziemnomorski, jest podkreślenie, życzliwej i słonecznej atmosfery. Z tego względu, pierwszą i podstawową decyzją podczas aranżacji mieszkania jest wybór odpowiednich kolorów. Przede wszystkim, warto pamiętać, że jasne i czyste kolory – takie jak biały, jasna zieleń, turkus czy niebieski zaczerpnięty z tonu morza – są charakterystyczne dla stylu śródziemnomorskiego. Najlepiej jednak, jeżeli zdecydujemy się na własne, ekscytujące aranżacje.

Dekoracje śróziemnomorskie
Kolejnym elementem, który warto uwzględnić w aranżacji mieszkania w stylu śródziemnomorskim, są różnorodne ozdoby. Do rzeczy, którym zachęcamy do naśladowania w tym punkcie należą: ceramika, waza, różnego rodzaju tkaniny, płótna i maty. Na przykład w starożytności ludzie w Grecji, Hiszpanii, Francji i na Cyprze robili piękne wazy, talerze, patery i inne dekoracje z terakoty. Warto poświęcić czas na poszukiwanie najbardziej zachwycających ozdób dostępnych na rynku, jeśli zależy nam na osiągnięciu prawdziwego, śródziemnomorskiego wyglądu.

Rośliny na tarasie i balkonie
Idealnym miejscem dla roślin w klimacie śródziemnomorskim są balkony. Klimat jest sprzyjający do uprawy rozmaitych gatunków roślin, zarówno tych zielonych, jak i kwitnących. Na przykład, warto poszukać odpowiednich roślin i kwiatów, takich jak: pelargonie, kwitnąca sosna, jaśmin, buganwilia, palmy lub drzewo oliwne. Rośliny te dają poczucie bliskości z naturą, zarówno w środowisku zewnętrznym, jak i w domu.

Meble, które przyciągają uwagę
Oczywiście, nie należy zapominać o innych podstawowych elementach aranżacyjnych, takich jak meble. Dla stylu śródziemnomorskiego najlepiej pasują meble z naturalnych materiałów, takie jak drewno, rattan czy wiklina. Zwykle w aranżacji wykorzystywane są krzesła, ławki, kanapy i stoliki z takich materiałów, ale można oczywiście wykorzystać okolicznościowe meble w takich samych materiałach. Tego typu meble pojawią się w Twoim mieszkaniu w smaku czasu, a jednocześnie uwydatnią przytulny klimat śródziemnomorski.

Podsumowanie
Podsumowując, aranżacja wnętrz w stylu śródziemnomorskim, to idealne rozwiązanie dla miłośników słońca i plaż. Dzięki wykorzystaniu choćby jednego elementu wprowadzającego naturę, taki jak rośliny, a także mebli i ozdób odpowiednich kolorów, łatwo uzyskać doskonały styl, który przypadnie do gustu każdemu. Poniżej ujawniamy kilka inspiracji, w jaki sposób można urządzić mieszkania w tym właśnie stylu:

  • wykorzystanie jasnych kolorów sprawi, że pomieszczenia będą bardziej przestronne i słoneczne,
  • dekoracje takie jak waza, ceramika, a także różnego rodzaju tkaniny i maty pasują do charakterystycznych dla stylu śródziemnomorskiego ozdób,
  • zastosowanie roślin na balkonie lub tarasie sprawi, że mieszkanie stworzy przyjazny i relaksujący klimat,
  • dobór mebli z naturalnych materiałów, takich jak drewno, rattan czy wiklina, uwydatni ciepły klimat śródziemnomorski.
Share: