Jak stworzyć designerską aranżację z ograniczonym budżetem

Marzą Ci się trendy i designerskie wnętrza, ale Twój budżet na ich urządzenie jest na tyle ograniczony, że łzy cisną Ci się do oczu? Nie martw się, urządzenie pięknego mieszkania nie musi oznaczać zrujnowania finansowego. W tym artykule pokażemy Ci, jak stworzyć designerską aranżację z ograniczonym budżetem.

Rozpocznij od planu

Przed przystąpieniem do urządzania wnętrza warto zrobić solidny plan. Ograniczenie budżetu wymaga dokładniejszych kalkulacji i zastanowienia nad tym, co jest nam naprawdę potrzebne, a co jedynie przysłowiową wisienką na torcie. Kiedy już mamy listę mebli, dekoracji i akcesoriów, które chcemy kupić, warto zweryfikować, czy aby na pewno potrzebujemy wszystkiego co tam znalazło się. Czasem okazuje się, że można zrezygnować z kilku pozycji i tym samym znacząco obniżyć koszty aranżacji.

Każdy detal się liczy

Urządzenie designerskiego mieszkania z ograniczonym budżetem oznacza, że nie możemy kupować rzeczy przypadkowo. Każdy element aranżacji powinien być przemyślany i dokonany z rozwagą. Dlatego zwróć uwagę na takie elementy jak klamki, bezetkowe rozwiązania typu uchwyty meblowe, lub kolor ścian. Drobne detale w tym przypadku mają dużo większe znaczenie, ponieważ to one decydują o tym, czy pomieszczenie wydaje się być droższe i bardziej eleganckie, czy też nie.

Wybierz dobre jakościowo meble

Założenie, że zawsze najlepszym rozwiązaniem jest kupienie jak najtańszych mebli, nie zawsze się sprawdza. Na dłuższą metę, lepiej postawić na jedną, dość droższą, ale dobrej jakości rzecz, która posłuży nam na lata. O wiele lepiej wybrać taki wariant, niż kupić co roku nowe, tańsze meble, które po kilku latach się po prostu rozpadną.

Postaw na światło

Często to, co decyduje o tym, czy mieszkanie wydaje się być drogie i luksusowe, to właśnie oświetlenie. Wnętrze z okładek modnych magazynów w dużej mierze opiera się na ciekawych i designerskich kinkietach, lampach i żyrandolach, które w efektowny sposób uzupełniają aranżację i dopełniają jej styl. Dobrze dobrane oświetlenie sprawi, że pokój nabierze wyjątkowego charakteru i ciepłego klimatu, a dodatkowo, postawienie na oświetlenie LED-owe przyczyni się do zaoszczędzenia na rachunkach za energię elektryczną.

Dekoracje i dodatki

Nie ma chyba nic piękniejszego od rzeczy, które same w sobie nie są drogie, ale z umiejętnością są ustawione na tyle elegancko, że wyglądają, jakby były warte fortunę. Zestawy świeczników, misy, czy wazonów to przykłady dekoracji, które świetnie wpisują się w modny trend klasycznej elegancji. Warto też postawić na tekstylia, takie jak poduszki, narzuty czy firanki, które nadadzą przytulnego charakteru pomieszczeniu.

Urządzenie designerskiego mieszkania z ograniczonym budżetem to zawsze wyzwanie, jednak kiedy podejdziemy do tematu z rozwagą i zdecydujemy co do kluczowych elementów, jest w pełni realne. Pamiętajmy, że designerskie aranżacje to w ostateczności nasze własne pomysły, a nie zasłona dymna z okładek modnych magazynów. Ograniczany budżet nie musi stanowić przeszkody w stworzeniu pięknego i przytulnego wnętrza.

Share: