Jak zaaranżować wnętrze w stylu boho: Twórz swobodną i kreatywną atmosferę

Wnętrza w stylu boho to połączenie wolności, kreatywności i mocnych akcentów. Styl ten czerpie inspiracje z kolorowych kultur i sztuk, a jego charakterystycznym elementem jest naturalność i swoboda. Aranżacja wnętrz w stylu boho pozwala na tworzenie oryginalnych aranżacji, a jednocześnie zapewnia wygodę i przytulność. W artykule omówimy kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci na stworzenie przytulnego i kreatywnego wnętrza.

  1. Kolor – czerp inspiracje z natury

Boho to styl kolorowy i intensywny. Podstawą jest naturalność i harmonia. Nawiązując do stylu boho, warto postawić na szlachetne i głębokie kolory, takie jak zielenie, pomarańcze, odcienie pudrowego różu czy fioletu. Ważne, aby kolory w Twoim wnętrzu tworzyły harmonijną całość i były jednym z głównych elementów stylu boho.

  1. Materiały – łącz naturalne i etniczne

Wnętrza w stylu boho to połączenie naturalnych materiałów z kulturowymi akcentami. Charakterystyczne dla stylu boho jest połączenie drewna, rattanu, lnu, bawełny czy sznurków nawiązujących do etnicznych motywów. Ważne abyśmy zapomnieli o sztucznych materiałach, a skupili się na naturalności. Wazną rolę odgrywają też wzory – hawajskie kwiaty, mandale, afrykańskie motywy czy iście tygrysie pasy.

  1. Meble i dodatki – skomponuj niebanalne aranżacje

Wnętrze w stylu boho to przede wszystkim kreatywność i swoboda, co oznacza, że nie ma tu sztywnych reguł. W sklepach meblowych możemy znaleźć wiele oryginalnych mebli, które idealnie wpisują się w ten styl. Jesteś miłośniczką vintage? To dobry moment, by wprowadzić do swojego wnętrza starocie i unikatowe dodatki. Ważna jest też zabawa teksturami – włosa z dywanu zawsze najlepiej wygląda w towarzystwie miękkich poduszek.

  1. Rośliny – wprowadź naturę do swojego domu

Rośliny są nieodłącznym elementem wnętrz w stylu boho. Można postawić na większe okazy, takie jak pnącza lub kaktusy. Warto też wykorzystać zioła, takie jak mięta, bazylia czy szałwia. Rośliny nie tylko dodają wnętrzu klimat, ale również poprawiają jego jakość. Dbajmy o nie, pielęgnujmy, i podlejmy – nasza mieszkanie nam to podziękuje.

  1. Oświetlenie – pozwól sobie na romantyzm

Światło to podstawa. Zmienia nie tylko nasze samopoczucie, ale też stanowi dekoracyjny element wnętrza. Ciepłe, stonowane światła np. lampki z lnianym, błękitnym abażurem wprowadzą do domu spokój i romantyzm. Na centralnej pozycji powinna znajdować się oświetlenie oparte na podłodze lub na stoliku, które będzie przyciągało uwagę odwiedzających.

Podpowiedzią jest: w stylu boho nic nie jest sztywno narzucone. Połącz kolory, wzory, twórz oryginalne dodatki i aranżacje – bo tylko Ty wiesz, jakie rozwiązania będą najlepiej pasować do Twojego wnętrza. W końcu to Twoje miejsce, w którym masz się czuć najlepiej i swobodnie.

Share: