Najlepsze rośliny doniczkowe do ciemnych pomieszczeń: ożywienie i naturalny klimat

Coraz więcej ludzi mieszka w blokach i mieszkaniach w które wpada niewiele słonecznych promieni. Z tego powodu wiele roślin wymaga więcej słońca niż jest w stanie otrzymać. Mieszkanie w mało oświetlonych pomieszczeniach z roślinami może jednak być przytulne i naturalne, jeśli dobierzemy odpowiednio dobre rośliny.

Najlepsze rośliny doniczkowe do ciemnych pomieszczeń

  1. Sukulenty
  2. Rośliny tropikalne
  3. Rośliny cieniolubne

Sukulenty
Sukulenty to bardzo łatwe w uprawie rośliny, które wymagają bardzo mało wody i słońca. Stanowią one idealne uzupełnenie do ciemnego pomieszczenia. Najbardziej popularnym sukulentem jest kaktus. Kaktusy są piękne, nadają pomieszczeniu postać i kolor.

Rośliny tropikalne
Rośliny tropikalne można znaleźć w każdym sklepie ogrodniczym, sklepie z kwiatami lub na rynku. Cechują się one dużą ilością liści i zielonej barwą, która nadaje pomieszczeniu przytulny i naturalny klimat. Idealnym eksemplem jest dracena.

Rośliny cieniolubne
Rośliny cieniolubne to grupa roślin, które są w stanie przetrwać w bardzo mało oświetlonych pomieszczeniach. Są one łatwe w uprawie i dobrze znoszą wczasowe zapomnienie. Idealnie sprawdzą się zarówno w ciemnych pomieszczeniach, jak i tych, które otrzymują niewielką ilość słonecznych promieni. Jeśli nie masz pomysłu na taką roślinę, wybierz paprotkę lub jukę.

Wnioski
Mieszkanie w ciemnych pomieszczeniach nie musi być nudne i ponure. Można to zmienić dobierając dobre rośliny doniczkowe. Sukulenty, rośliny tropikalne i rośliny cieniolubne to tylko kilka z propozycji, które idealnie sprawdzą się w mało oświetlonych pomieszczeniach. Poza tym, rośliny mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, więc warto zadbać o przyjazny i naturalny klimat w mieszkaniu.

Share: