Jak zaaranżować wnętrze w stylu boho: Twórz swobodną i kreatywną atmosferę

Styl boho – sposób na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery w Twoim domu. Ten styl opiera się na swobodzie, kreatywności i luźnym stylu życia. Dzięki niemu Twoje mieszkanie nabierze indywidualnego charakteru i stanie się miejscem, które zaprasza do relaksu i oderwania się od codzienności. W tym artykule przedstawimy pomysły na aranżację wnętrza w stylu boho.

I. Kolory i materiały

Styl boho charakteryzuje się stosowaniem jasnych kolorów (np. biały, beż, odcienie pastelowe) i naturalnych materiałów (np. drewno, rattan, len, bawełna). Zaleca się też stosowanie wzorów etnicznych, np. mandali, geometrii i stylizowanych kwiatów. Kolorowe poduszki, narzuty i dywaniki wprowadzą do mieszkania ciepło i klimatyczność.

II. Meble

Meble w stylu boho powinny być proste w formie, ale niekoniecznie w kolorystyce. Ważne, aby były wykonane z naturalnych materiałów. Nie muszą być nowe – meble idealne będą np. z rynku używek albo pochodzące z różnych kultur świata. Nie bój się mieszania stylów – spróbuj zestawienia drewnianego stołu oraz krzesła rattanowego lub orientalnej kanapy.

III. Dodatki

Ważne, aby każdy dodatek był wyrazem Twojego stylu i osobowości. W stylu boho uwielbia się miszmasz – zatem wszystko, co na pierwszy rzut oka wydaje się niepasujące, w tym stylu będzie idealne. Powieszenie na ścianie kilku ramek z różnymi obrazami, zawieszenie kolorowej lampiony, wystawienie książek na wykładziny z kilimów w jednym miejscu – to tylko kilka pomysłów na dekoracje.

IV. Rośliny

W stylu boho rośliny nie są jedynie ozdobą, ale stanowią nieodłączny element aranżacji. Nie dość, że wprowadzą do wnętrza więcej zieleni i przyjemnego zapachu, to jeszcze nadadzą pomieszczeniu stylu dzikiego ogrodu lub tropikalnego lasku. Rośliny doniczkowe oraz wiseszące sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

V. Eklektyzm

W stylu boho ważne jest, aby nie przesadzić z jednostajnym stylem, lecz pozwolić sobie na swobodę w kreowaniu aranżacji, mieszanie stylów i kultur. W efekcie powstanie mieszanka stylów, które w jednym czasie tworzą zgrany i harmonijny efekt. Zrób swoje mieszkanie bardziej klimatycznym i zacznij tworzyć w swoim domu swobodną i kreatywną atmosferę.

Share: