Inspiracje z nowoczesnym stylem industrialnym w aranżacji wnętrz: Surowość i oryginalność

Inspiracje z nowoczesnym stylem industrialnym w aranżacji wnętrz: Surowość i oryginalność

Niezwykle modny i oryginalny w ostatnich latach styl industrialny w wykończeniu wnętrz, umożliwia wiele ciekawych rozwiązań. Zastosowanie tych motywów jest związane z upodobaniem do surowości i połączeniem stylów architektonicznych, co wprowadza charakter i tworzy nieszablonowe wnętrza.

Przede wszystkim, surowość i oryginalność wykończenia wnętrza to zacieranie granic między funkcjonalnymi elementami, jak np. rury czy instalacje, a pozornie łamiącymi estetykę, a jednocześnie nadającymi mu oryginalnego charakteru. Potężne, surowe meble, w stonowanych barwach, a także elementy zrobione z żelaza, czy betonu, to podstawa aranżacji w stylu industrialnym.

  1. Surowe materiały – nowoczesny styl industrialny

Niebagatelne znaczenie ma wybór surowych materiałów, przede wszystkim surowych murów z cegieł lub betonu. Dlatego w takim stylu bardzo często mamy do czynienia z niezwykle wysokimi sufitami, które są idealnym uzupełnieniem surowego charakteru. Przykładem nowoczesnego stylu industrialnego w aranżacji wnętrz może być tu zaaranżowany na surowo, ale jednocześnie elegancko salon. Przypomina on widok z magazynu, z betonową podłogą, zwiewnym stołem i skromnymi krzesłami w delikatnej konstrukcji metalowej.

  1. Minimalistyczne meble – nowoczesny styl industrialny

W stylu industrialnym minimalizm, jest bardzo ważny. Minimalistyczne meble powinny być nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Mogą być to klasyczne regały na książki, miejsce do pracy – biurko, lub stół, a nawet ławki w niewielkich oryginalnych kątach. W ubogim stylu industrialnym często nie ma miejsca na zbytnie przyozdobienie mebli, ale z pewnością wybór elementów w stylu loftowym, będzie strzałem w dziesiątkę.

  1. Styl industrialny dla kuchni i łazienek

Pragnąc wprowadzić surowość i oryginalność do kuchni, a także łazienki musimy rozważyć dobór odpowiedniego sprzętu. Najlepiej postawić na powierzchnie robocze z metalu lub kamienia, szare płytki oraz nieocenione efekty betonu. Ważne jest również umiejętne poradzenie sobie ze „szpecącymi” przewodami i instalacjami, dlatego warto je wyeksponować, np. poprzez kontrast z bielą ścian.

  1. Klimat rozświetlający i dodatki dekoracyjne

W aranżacji wnętrz w stylu industrialnym kluczowe są nieraz dodatki dekoracyjne, które tworzą niepowtarzalny klimat pomieszczenia. Wśród nich nieocenione okazują się żyrandole loftowe, lampki przemysłowe, druty spiętrzone w spójne kliki, a także elementy dekoracyjne z metalu. Warto też zdecydować się na dodatki, jak np. zabytkowe gadżety, świece, poduszki lub tekstylia.

  1. Dzięki współczesnym nowoczesnym stylom industrialnym Kreuj unikalny styl

Nie brak ludzi, którzy uważają, że aranżacja wnętrz w stylu industrialnym to wyzwanie i wymaga odrobiny kreatywności. Nie ma w tym jednak nic trudnego, ponieważ dzięki połączeniu surowości z oryginalnością, możemy uzyskać niezwykłe rezultaty. Cechy charakterystyczne aranżacji industrialnych, takie jak: surowe materiały, minimalistyczne meble, stylowe dodatki, oryginalne dekoracje, to główne atuty, na których opiera się ten styl. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie takich zmian, Twój dom nabierze nowoczesnego charakteru, ale jednocześnie zachowa oryginalność.

Share: